NARODOWE CZYTANIE

10 września w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Wojszczycach uczniowie uczestniczyli w 13 edycji Narodowego Czytania.
W tym roku lekturą był dramat Juliusza Słowackiego "Kordian".
Wyboru tekstów dokonała Bożena Wyszyńska nauczyciel bibliotekarz.
Na początku jedna z uczennic przybliżyła sylwetkę i twórczość Juliusza Słowackiego.
Interpretację utworu usłyszeliśmy w wykonaniu naszych gości: Pana Artura Ciecierskiego burmistrza Gminy Zakroczym, Pani Katarzyny Kiliś dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Pani Aleksandry Szczurowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakroczymiu, oraz Pana Karola Biernackiego dyrektora Szkoły Podstawowej w Wojszczycach i uczniów naszej szkoły z klasy 6 i 7.
Dekorację wykonały panie z oddziału przedszkolnego Pani Ewa Żochowska, Pani Anna Głowacka, Pani Katarzyna Kotecka nauczyciel plastyki.
Choć tekst nie jest łatwy, to dzięki naszym znakomitym lektorom wszyscy słuchacze i z ogromną uwagą wysłuchali czytanych fragmentów.
Opublikowano: 12 września 2024 22:00
Kategoria: Aktualności
Zdjęcia:
Wyświetleń: 74