Witamy na stronie naszej szkoły!

Aktualności

01 czerwca 2019 19:33 | Aktualności

Wycieczka do Gdańska

Pod koniec maja 2019 r. uczniowie klas IV-VIII pojechali na trzydniową wycieczkę do Gdańska. Wyjazd spotkał się z dużą radością dzieci. Pierwszego dnia miały możliwość odwiedzenia historycznego miejsca ,,Bitwy Pod Grunwaldem” oraz możliwość zrobienia zakupów przy straganach tamtejszych kupców. W dalszej części dnia uczniowie zwiedzali  tereny zamkowe z przewodnikiem w Malborku. Dzieci oglądały m.in. piec grzewczy, dziedziniec Zamku Wysokiego, Krużganki, Gdanisko, ogród Wielkiego Mistrza, fosy, międzymurza. Wielkość zamku i jego bogata  historia zaciekawiła wielu uczniów.

Po zakwaterowaniu dzieci uczestniczyły w prelekcji na temat powstania bursztynu. Miały możliwość zobaczenia rękodzieła z bursztynu, otrzymały bursztynowe nagrody za udzielanie poprawnych odpowiedzi w konkursie. Późnym popołudniem wszyscy uczestnicy udali się na spacer wzdłuż wybrzeża, aby zbierać kawałki bursztynu, muszelki i robić selfie.

Drugi dzień również obfitował w liczne atrakcje. W Gdańsku spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał dzieciom tereny stoczni, oprowadził po Starówce. Zobaczyliśmy Twierdzę Wisłoujście oraz Westerplatte. Dużą atrakcją był rejs statkiem, a wieczorem dyskoteka. Ostatniego dnia pobytu przewodnik oprowadził uczniów po Fromborku. Dzieci wysłuchały koncertu organowego w Katedrze, zwiedziły jej wnętrze, weszły na Wieżę Widokową i poznały jej historię. Uczniowie byli również w Planetarium.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodników, którzy opowiadali o minionych czasach i pomagali bezpiecznie i szybko  poruszać się po mieście. Dużym powodzeniem cieszyły się u dzieci zakupy pamiątek i wspólna zabawa. Na pewno miejsca, które wspólnie odwiedziły pozostaną na długo w ich pamięci.

Przeczytano: 497 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: