Witamy na stronie naszej szkoły!

Aktualności

01 kwietnia 2019 09:43 | Aktualności

Pogadanki ,,Bezpiecznie na wsi”

W celu podniesienia wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie bezpieczeństwa w naszej szkole realizujemy szereg pogadanek na temat rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji, nie tylko podczas planowanych zajęć.

W dniu 22 marca 2019r. KRUS przeprowadził w naszej szkole pogadankę dotyczącą niebezpieczeństwa wynikającego z użytkowania różnorodnych maszyn rolniczych podczas prac polowych i transportu płodów rolnych. Prelegentka KRUS przypomniała dzieciom jakich czynności nie mogą wykonywać w gospodarstwie oraz wskazała na zagrożenia, które mogą wystąpić podczas zabawy dzieci w gospodarstwie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Z kolei Panowie Strażacy z OSP w Zakroczymiu zapoznali uczniów

z zagrożeniami jakie na nich czyhają w szkole, w domu i w każdym miejscu. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe, ćwiczyły pierwszą pomoc. Przekazanie dzieciom wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożeń pozwoli im unikać niebezpieczeństwa i skutecznie reagować w przypadku zagrożenia.

Szkoła bardzo dziękuje organizatorom za pogadanki i pokaz.

Przeczytano: 157 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: